Βολικάκης Χ., Μηλάκη Α. και Κρόνος Νίκαιας οι μεγάλοι νικητές στο Πανελλήνιο Πίστας

Ο Χρήστος Βολικάκης του Π.Ο.Η. Κάστρο, η Αργυρώ Μηλάκη του Π.Ο. Τρίπολης και ο Π.Σ. ΚρόνοςΝίκαιας ήταν οι μεγάλοι πρωταγωνιστές στις τρεις ημέρες του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος ποδηλασίας πίστας Ανδρών – Γυναικών, που πραγματοποιήθηκε στο Ολυμπιακό Ποδηλατοδρόμιο του ΟΑΚΑ.

Ο 26χρονος Βολικάκης κατέκτησε την πρώτη θέση στο αγώνισμα της ταχύτητας 200 μ. στο κέιριν και στην ατομική χρονομέτρηση 1.000 μ. Η Μηλάκη κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο κέιριν και στο σκρατς, ενώ ο Π.Σ. Κρόνος Νίκαιας αναδείχθηκε πρωταθλήτρια ομάδα τόσο στους Άντρες όσο και στις Γυναίκες.

Αναλυτικά οι νικητές και μεγάλοι πρωταγωνιστές ανά αγώνισμα:

Άνδρες

  • Βαθμολογία Ομάδων Ανδρών:

1) Π.Σ. Κρόνος Νίκαιας

2) Α.Σ. Άκρατος Βόλου

3) Πελοτόν Π.Ο.Η.Α.Τ.

  • Ταχύτητα 200 μ. (31 συμμετοχές)

1) Βολικάκης Χρήστος (Π.Ο.Η. Κάστρο)

2) Αγγελίδης Στέλιος (Σπαρτιατικός Γ.Σ.)

3) Μπρέτας Σωτήρης (Α.Σ. Άκρατος Βόλου)

  • Σκρατς (24 συμμετοχές)

1) Σπανόπουλος Γιάννης (Πελοτόν Π.Ο.Η.ΑΤ.)

2) Καράτζιος Γιώργος (Π.Σ. Κρόνος Νίκαιας)

3) Μουστάκας Κώστας (Α.Σ. Άκρατος Βόλου)

  • Ατομικό Πουρσουίτ 4.000 μ. Ανδρών (24 συμμετοχές)

1) Σηφάκης Παναγιώτης (Π.Σ. Κρόνος Νίκαιας)

2) Μπούγλας Γιώργος (Ολυμπιάδα Νεαπόλεως Λευκωσίας)

3) Σπανόπουλος Ιωάννης (Πελοτόν Π.Ο.Η.ΑΤ.)

  • Ομαδικό Πουρσουίτ Ανδρών (4 συμμετοχές)

1) Π.Σ. Κρόνος Νίκαιας

2) Α.Σ. Άκρατος Βόλου

3) Π.Ο. Πατρών

  • Μάντισον Ανδρών (8 συμμετοχές)

1) Μπούγλας Γεώργιος, Μπούγλας Απόστολος (Ολυμπιάδα Νεαπόλεως Λευκωσίας)

2) Γκαζώνης Πέτρος, Ποτουρίδης Ελπιδοφόρς (Α.Ο. Θησέας)

3) Σημαντιράκης Βασίλειος, Καραμπινάκης Παναγιώτης Μανώλης (Π.Σ. Κρόνος Νίκαιας)

  • Κέιριν Ανδρών (16 συμμετοχές)

1) Βολικάκης Χρήστος (Π.Ο.Η. Κάστρο)

2) Βολικάκης Ζαφείρης (Π.Ο. Βόλος)

3) Μπρέτας Σωτήριος (Α.Σ. Άκρατος Βόλου)

  • Ατομική χρονομέτρηση 1000 μ. (32 συμμετοχές)

1) Βολικάκης Χρήστος (Π.Ο.Η. Κάστρο)

2) Καλογερόπουλος Ιωάννης (Π.Ο. Πατρών)

3) Σηφάκης Παναγιώτης (Π.Σ. Κρόνος Νίκαιας)

  • Ομαδικό σπριντ (7 συμμετοχές)

1) Α.Σ. Άκρατος Βόλου

2) Π.Σ. Κρόνος Νίκαιας

3) Σπαρτιατικός Γ.Σ.

  • Αγώνας Πόντων (24 συμμετοχές)

1) Καράτζιος Γεώργιος (Π.Σ. Κρόνος Νίκαιας)

2) Σπανόπουλος Ιωάννης (Πελοτόν Π.Ο.)

3) Σούλιος Ζήσης (Π.Ο. Καρδίτσας)

Γυναίκες

  • Βαθμολογία ομάδων

1) Π.Σ. Κρόνος Νίκαιας

2) Π.Ο. Τρίπολης

3) Α.Ο. Ολυμπιακός Περιστερίου

  • Κέιριν (8 συμμετοχές)

1) Μηλάκη Αργυρώ (Π.Ο. Τρίπολης)

2) Λεπενιώτη Κωνσταντίνα Ειρήνη (Α.Ο Θησέας)

3) Κλαπανάρα Έλενα (Π.Σ. Κρόνος Νίκαιας)

  • Σκρατς (9 συμμετοχές)

1) Μηλάκη Αργυρώ (Π.Ο. Τρίπολης)

2) Φασόη Βαρβάρα (Α.Ο. Ολυμπιακός Περιστερίου)

3) Τσαβαρή Ελένη-Μιχαλίτσα (Μεσόγειος Α.Ο.)

  • Ατομική χρονομέτρηση 500 μ. (12 συμμετοχές)

1) Φασόη Βαρβάρα (Α.Ο. Ολυμπιακός Περιστερίου)

2) Κλαπανάρα Έλενα (Π.Σ. Κρόνος Νίκαιας)

3) Παυλή Αθηνά (NykarlebyCykekluba)

Μοιραστείτε αυτό το άρθρο

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • Digg
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Άρθρα που ίσως σας ενδιαφέρουν:

Τα σχόλια σας

comments

Leave a Comment


− 5 = 2

Email
Print
WP Socializer Aakash Web